Podlahové vykurovanie a príslušenstvo

Systémové dosky a ostatný sortiment

Potrubia pre podlahové vykurovanie

Potrubie PEX-AL-PEX 20 x 2 pre vykurovanie, podlahové kúrenie a vodu

 

Dostupnosť:

Katalógové číslo:

Cenníková cena s DPH:

Naša zľava:

Naša cena bez DPH:

skladom

PEXALPEX 203

2,16€

53 %

0,85€/ks

kúpiť

 

 

Päťvrstvová plastohliniková rúra pex-al-pex je určená na: rozvody teplej a studenej vody, kúrenie a podlahové kúrenie. Tlak max. 10 bar a teplota vody max. 95°C. Rúra je chránená kyslíkovou bariérou a obalom zo sieťovaného polyetylénu. Životnosť viac ako 50 rokov !!!

 

Vlastnosti:

  • maximálny tlak - 10 bar
  • teplota vody - 95°C
  • minimálny odber je 25 metrov a následne pridávanie po 5 metroch.

Päťvrstvové rúrky (PEX-Al-PEX) plast-hlinníkové rúrky predstavujú ideálne spojenie toho najlepšieho zo sveta kovových ako aj plastových rúrok. Samotná rúrka sa skladá z vnútornej a vonkajšej vrstvy sieťovaného polyetylénu a hliník s na obidvoch stranách naseseným lepidlom. Vďaka hladkému vnútornému povrchu zo sieťovaného polyetylénu sa vyznačujú malou tlakovou stratou, a netrpia usadzovaním vodného kameňa. Potrubia majú taktiež kyslíkovú bariéru, a nepodliehajú korózii. Sú ľahko tvarovateľné, ohýbateľné a spájateľné pomocou lisovacích, alebo skrutokových fittingov.


Parametre produktu

Zloženie potrubia PEX/AL/PEX plastohliník
Dostupné rozmery 20 x 2,0 mm
Vnútorný priemer 15,9 mm
Vrstva hliníka 0,30
Odporúčané spojky Skrutkové spoje
Koeficient tepelnej vodivosti 0,45 W/m.K
Koeficient diaľkovej rozťažnosti potrubia 0,026 mm/m.K
Max. prípustná prevádzková teplota krátkodobo 95 °C, 70 °C nepretržitá prevádzka
Max. prípustný prevádzkový tlak 10 bar
Polomer ohybu bez pomoci nástrojov min. 5 x vonkajší priemer (v mm)
Polomer ohybu s ohýbacou pružinou 3 x vonkajší priemer (v mm)
Koeficient relatívnej drsnosti 0,007 mm/m
Objem vody 0,201 l/m
Normy DIN EN ISO 21003
Farba biela
Trieda materiálu B2 podľa DIN 4102
Krajina pôvodu EU

 

Andrej • pred 3 mesiacmi Možem toto potrubie použit na podlahové kúrenie? Teda, viem že áno, ale ci túto velkost. Montážnik mi odporúca použit priemer 20, hoci mám bežný dom a cca 100 metrov podlahovej plochy. Pýtam sa teda, ci to nebude zbytocné, predsa rozdiel by bol vidiet. • Odpovedaj•Zdielat › Obrázok ATRIA.SK Andrej • pred 3 mesiacmi Dobrý den, tak v skutocnosti je možné na podlahové kúrenie použit aj potrubie o velkosti 20mm. Ale poviem pravdu, takáto inštalácia sa moc nepoužíva, už len kvôli cene. A pre 100 m2 je to úplne zbytocné, aj tak by ste nemali mat jednú vetvu dlhšiu ako 100 metrov a to s potrubím 16 bez problémov môžete spravit. Pekný den. • Odpovedaj•Zdielat › CO JE TO? TIEŽ NA PODLAHOVE-VYKUROVANIE.SK PODLAHOVE-VYKUROVANIE.sk - Obehové cerpadlá Wilo 8 komentárov pred 3 mesiacmi Obrázok podlahove-vykurovanie.sk — Dobrý den. Žial náhradné diely na kotly protherm nemáme v ponuke. Pekný den. PODLAHOVE-VYKUROVANIE.sk - Rozdelovace pre podlahové vykurovanie 22 komentárov pred 4 mesiacmi Obrázok podlahove-vykurovanie.sk — Dobré ráno. Tak ako ste popísali to nieje. Proste každý termostat sa dá nastavit tak, že … PODLAHOVE-VYKUROVANIE.sk - Rebríkové radiátory rovné 21 komentárov pred 3 mesiacmi Obrázok adriana — Dobrý den. Rebríkový radiátor sa musí naplnit vždy do plna. Nemusíte sa bát, že ho roztrhne, je na to predsa … PODLAHOVE-VYKUROVANIE.sk - Systémové dosky pre podlahové … 20 komentárov pred 3 mesiacmi Obrázok podlahove-vykurovanie.sk — Dobrý den, vo Vašom prípade stací jeden rozdelovac, napr. 4 cestny, kde nataháte potrubie …

comments powered by Disqus

chat 0917 133 662 info@atria.sk Máte otázku?
Napíšte nám správu clear
Správa bola odoslaná. ZATVORIT
Súvisiaci tovar ku kotlu
Súvisiaci tovar ku kúreniu
Zobrazit diskusie zákazníkov
Zobrazit kompletný sortiment